Menu By Milonic JavaScript

Skip Navigation Links
صفحه اصلی >  لیست شهدای مدافعان حرم >  عباس علی علی زاده وندچالی
زندگینامه
وصیت نامه
عباس علی علی زاده وندچالی

نام پدر: علی تاریخ تولد: 1344/11/14
محل تولد: ایران - مازندران - جويبار - سروکلا تاریخ شهادت: 1394/09/24
محل شهادت: سوریه طول مدت حیات: 50 سال
مزار شهید: گلزارشهدای سروکلا-مازندران


زندگینامه
حاج عباس علی علی زاده در چهاردهم بهمن ماه سال ۱۳۴۴ در روستای سروکلای شهرستان جویبار در خانواده‌ای متدین زحمتکش و مذهبی به دنیا آمد. از همان ابتدای کودکی همراه با پدر و دیگر اعضای خانواده با مشقت و سختی‌های زندگی آشنا شده و با حضور و کار در زمین‌های کشاورزی قدرتمند و جسور شد.
پس از گذراندن دوران تحصیلی به خدمت مقدس سربازی رفته و بعد از آن در خرداد ماه سال ۱۳۶۵ وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و از همانجا مستقیما عازم آموزش‌های سخت جنگ‌های نامنظم و چریکی در پادگان غدیر اصفهان شد.
شهید علیزاده تمام آموزش‌های خشن و سخت چریکی را در اصفهان به اتمام رسانده و بعد از آن وارد قرارگاه رمضان شد و از طریق همین قرارگاه، ماموریت‌های مختلف برون مرزی در عمق خاک عراق در دوران دفاع مقدس آغاز شد. این ماموریت‌ها موجب شد تا حاج عباس علی در امور برون مرزی تجارب ارزنده‌ای کسب کرده و ماموریت‌های متعدد و مختلفی را با سربلندی انجام دهد.
پس از بازنشستگی از سپاه، عشق به انقلاب، اسلام، یاران رزمنده‌اش و شهدا پایان نیافت و مجددا تصمیم گرفت به ماموریت سوریه برود و یک بار دیگر به تمنای شهادت بال گشاید، تا این که در روز بیست و نهم آذر ماه سال ۱۳۹۴ در سن 50 سالگی روحش به آسمان‌ پر کشید و به یاران شهیدش پیوست و اولین شهید مدافع حرم جویباری شد.
مزارش در گلزار شهدای سروکلا قرار دارد.
تدوین و تنظیم توسط گروه فرهنگی هاتف (سایت صبح)
برگرفته از
پایگاه اطلاع رسانی شهیدعلی زاده، تاریخ: - / - / -