Menu By Milonic JavaScript

Skip Navigation Links
صفحه اصلی >  لیست شهدای مدافعان حرم >  مرتضی زرهرن
زندگینامه
زندگی با او
آخرین دیدار
اولین شهید
بهترین دعا
شهادت
مرتضی زرهرن

نام پدر: - تاریخ تولد: 1358/04/24
محل تولد: ایران - خراسان - شیروان تاریخ شهادت: 1395/01/21
محل شهادت: حلب(سوریه) طول مدت حیات: 37 سال
مزار شهید: گلزارشهدای امام زاده حمزه رضا(ع)-شیروان-خراسان


زندگینامه
مرتضی زرهرن در 24 تیر ماه سال 1358 در شهرستان شیروان خراسان شمالی در یک خانواده متدین به دنیا آمد که در سن 9 سالگی پدرش را از دست داد و از آن زمان مادرش با صبر و شکیبایی و با سختی بسیار فرزندانش را به ثمر رساند.
زرهرن در سال 1378 با راهنمایی خواهرش از طریق پذیرش در دانشکده افسری امام علی(ع) به خدمت نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران درآمد و بعد از چهار سال تحصیل در رشته مهندسی و دانش استحکامات و گذراندن دوره تکاوری به عنوان یک نیروی زبده ارتشی در تیپ258 تکاور ذوالفقار شاهرود با سمت فرماندهی پست مهندسی مشغول به خدمت شد.
وی دارای لیسانس مهندسی بود که در طول 17 سال خدمت خود در ارتش جمهوری اسلامی ایران در بیرجند، لرستان، تهران، شاهرود، بروجرد و ... مایه افتخار و مباهات نظام بود.
ایشان بسیار در کار خود فردی ساعی و کوشا بوده و در ماموریت های یگانی بسیار موفق عمل می نمود و خدمات ارزشمندی در تیپ 258 تکاور عرضه کرد همچنین به دلیل دارا بودن تخصص کار با مواد منفجره نزدیک به دو سال در مناطق مرزی ایران و عراق دور از خانواده اش به پاکسازی میادین مین جنگی بر جا مانده از هشت سال دفاع مقدس مشغول بود.
بعد از آن در طول خدمت صادقانه اش در تیپ 258 تکاور ذوالفقار در ساخت و ساز پادگانی و امور مهندسی رزمی تحقیقات صنعتی و جهاد خود کفایی فعالیت های چشمگیری داشت و در سال 1383 با عمل به سنت رسول الله ازدواج کرد.
زرهرن به سید و سالار شهیدان دلبستگی بسیاری داشت که چندین ماه قبل از اعزام به سوریه به زیارت امام حسین(ع) و عتبات عالیات شتافته بود.
این سرباز ولایت مدار رهبر وقتی اذن نائب بر حق مهدی(عج) مبنی بر حضور مستشاری ارتشیان در جبهه مقاومتی اسلام در سوریه را شنید مشتاقانه ندای رهبرش را لبیک گفت و برای دفاع از آل الله و دفاع از مظلومیت با ایمانی کامل و یقین به هدف والای دفاع از ناموس اهل بیت پیامبرش با شهامت بسیار و عاشقانه قدم در راه نهاد و با دل و جانش کنار همرزمانش با رشادت های فراوان برای دفاع از حریم خانم زینب(س) عباس وار جنگید.
جگر گوشه هایش علی و فاطمه چشم به راهش بودند اما تکلیفی که بر دوشش احساس می کرد بالاتر از عشق او به خانواده و عزیزانش بود که در روز 21 فروردین سال 1395 روز ولادت امام محمد باقر(ع) و سالروز شهادت اسوه و الگویش شهید صیاد شیرازی با افتخار در 37 سالگی فدایی خانم زینب کبری(س) گردید.
آری او شهید شد و نه تنها اولین شهید مدافع حرم شهرش، بلکه اولین شهید مدافع حرم زینبی ارتش توی کل کشور شد.
مزار این عزیز بزرگوار واقع در خراسان شمالی، شهرستان شیروان در جوار امام زاده حمزه رضا(ع)واقع شده است.
تدوین و تنظیم توسط گروه فرهنگی هاتف (سایت صبح)
برگرفته از
پایگاه اطلاع رسانی صالحین
پایگاه اطلاع رسانی نوید شاهد، تاریخ:
خبرگزاری ایرنا، تاریخ: - / - / -